Децата на Банско

И НИЙ СМЕ ДАЛИ НЕЩО НА СВЕТА

През месеца, в който честваме 300 години от рождението великия ни съгражданин Паисий Хилендарски, 260 години от написване на „История славянобългарска“ и 60 години от канонизацията на отец Паисий, ще представим в поредица от публикации успехите на децата от община Банско в извънучебната дейност през завършващата учебна година.

Децата ни са достойни наследници на Паисий Хилендарски и ние сме горди, че те носят в себе си искрата на Възраждането, будния ум и предприемчивостта на предците си. А начинът да ги покажат е чрез резултатите от техния труд в полето на знанието.

Започваме представянето с чудесните резултати от участието на децата от основните училища в гр.Добринище и с. Места в олимпиади и състезания.

ОУ „Св. Климент Охридски“ гр.Добринище

В областния кръг на олимпиадата по български език и литература Невена Галчева се класира на първо място, а Катерина Грънчарова на трето място.

Мария Ергина и Невена Галчева са сред първите 10 на областния кръг от олимпиадата по география и икономика.

Националното състезание „Многознайко“ – „Родна реч“, „Млад математик“ и „Английски език“ е любимото съревнование на децата от гр. Добринище. Те се подготвят сериозно за задачите с повишена трудност и в резултат печелят много златни медали. Мнозина от тях са постигнали отлични резултати и в трите направления на състезанието.

I клас - Мая Хаджиева, Христина Лачина, Елена Шопова, Марио Галчев

II клас - Ана Галчева, Димитър Гундев, Йоана Халачева, Елена Галчева, Цветан Калайджиев, Илия Караджов, Мартин Минков

III клас - Атанас Галчев , Борислава Каферинова, Валерия Дуркова, Димитър Кехайов, Ивана Димитрова, Никола Ангелов, Никол Скоклина, Славена Байракова

IV клас - Атанас Симидчиев, Валери Дилановски, Благомира Пумпалова, Иван Каламски, Марина Доневичина, Димитър Дамянов, Елена Топузова, Мария Власева, Дани Илиева

V клас - Мариела Джолева, Гергана Хаджиева, Ива Шопова, Милен Христов, Мила Юрукова, Невена Галчева, Моника Ловкова

VI клас - Стоян Пепелянков, Катерина Грънчарова, Теодора Антиова, Илиян Иванов, Атанас Симидчиев, Любомир Бояджийски, Кристиян Полимеров

VII клас - Атанас Галчев и Траяна Пишерова

Менекше Молла от ОУ“Св.св.Кирил и Методий“ с. Места се класира със стихотворението си на трето място в Деветото регионално състезание по география и икономика на тема "За мирна планета".

  • Най-четени

  • Най-нови

Loading
Loading